PRIA alustas pindala- ja keskkonnatoetuste taotluste vastuvõttu juba eelmisel nädalal | 09 mai 2014

Toetustaotluste periood 2.-21. maini. Ajavahemikus 22. maist 16. juunini saab dokumente ka hilinenult esitada, kuid siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta. Vajadusel võib kuni 16. juunini juba esitatud taotlusele uusi põlde lisada või pindalasid suurendada.
Sel aastal on võimalik taotleda järgmisi toetusi:
  • Ühtne pindalatoetus
  • Poolloodusliku koosluse hooldamise toetus
  • Keskkonnasõbraliku majandamise toetus
  • Mahepõllumajandusliku tootmise toetus
  • Kohalikku sorti taimede ('Sangaste' rukis) kasvatamise toetus
  • Natura 2000 alal asuva põllumajandusmaa kohta antav toetus
  • Ohustatud tõugu looma pidamise toetus
  • Loomade karjatamise toetus

e-PRIAs on võimalik vaadata ka oma toetusõiguste ja kohustuste andmeid, toetusõigusi üle anda ja kohustusi üle anda või asendada.

Taotluse soovitab PRIA jätkuvalt esitada elektroonilise kliendiportaali e-PRIA vahendusel, mis asub aadressil http://www.pria.ee/et/ePRIA  e-PRIAs saab ära teha kõik pindalatoetuste taotlemisega seonduvad toimingud endale sobival ajal ning samuti aitab e-PRIA vältida vigu, juhtides tähelepanu sisestamise käigus tekkinud hooletusvigadele ja puudustele.

Kõigile neile klientidele, kel aga ettevalmistused taotlemiseks juba aegsasti tehtud – põllud e-PRIAsse sisse joonistatud ja taotlus eeltäidetud – tuletame aga meelde, et taotlusperioodi saabudes tuleb taotlus kindlasti ka e-PRIAs ära esitada. Taotlus on esitatud, kui Teile kuvatakse vastav teade ja taotluse number. Soovitame kindlasti vaadata ka e-teenuste videojuhendeid, mille leiate PRIA kodulehelt e-PRIA alajaotusest www.pria.ee/et/ePRIA/Juhendid ja e-PRIAst iga vastava teenuse juurest.

Juhime ka tähelepanu sellele, et alates sellest kevadest on võimalik tasuta e-PRIA alast nõustamist ja abi pindalatoetuste taotluse esitamisel saada lisaks PRIA teenindusbüroodele ka nõuandekeskuste konsulentide käest. Need taotlejad, kellel puudub kodus arvuti või internetiühendus, saavad aga kasutada taotluse täitmiseks nõuandekeskuste arvuteid. e-PRIA alase juhendamise saamiseks tuleb pöörduda kohalikku nõuandekeskusesse ning broneerida endale aeg. Nõuandekeskuste kontaktid leiab internetist aadressilhttp://www.pria.ee/et/ePRIA/kontakt või PRIA büroodest.

Nii vormide kui ka nõuete ja kohustuste kohta on üksikasjalik info PRIA kodulehel www.pria.ee Teavet võib küsida PRIA maakondlikest büroodest ja pindalatoetuste infotelefonil 737 7679 või pöörduda e-posti aadressil info@pria.ee

Täname, kui olete selle uudise lugemise hetkeks juba taotluse esitanud!

Edu toetuste taotlemisel!

PRIA 
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri